Start Aktualności Do kina w plenerze samochodem

Do kina w plenerze samochodem

przez Nysa Hot

Nad Jeziorem Nyskim ma powstać samochodowe kino w plenerze

(red.)

Tego w Nysie jeszcze nie było. Spółka AKWA planuje zorganizować samochodowe kino nad Jeziorem Nyskim. 

Premiery filmów na całym świecie są wstrzymane, a kina wciąż zamknięte. Co zatem mają zrobić ci, którzy tęsknią za wielkim ekranem? Spółka AKWA ma na to rozwiązanie. W amerykańskim stylu nad Jeziorem Nyskim ma powstać samochodowe kino w plenerze.
Można powiedzieć, że takim pierwotnym zamysłem kina plenerowego miał być festiwal filmowy na plaży, jednak ze względu na restrykcje, które obowiązują w całym kraju, musieliśmy zrezygnować z pomysłu. Wpadliśmy na pomysł, że można wykorzystać parking, który znajduje się na Skorochowie przy restauracjach.
– wyjaśnia Łukasz Bogdanowski, kierownik ds. rekreacji i turystyki
Parking może pomieścić nawet 250 samochodów. Zamysłem organizatorów jest weekendowy pokaz filmowy. W kinie pod chmurką nie zabraknie bajek dla najmłodszych. AKWA nie zdradza jeszcze repertuaru, jednak możemy spodziewać się wydarzeń tematycznych. Miłośnicy thrillerów, komedii, czy horrorów znajdą coś dla siebie.
Jeśli chodzi o terminy, to musimy jeszcze uzyskać wszystkie zgody od sanepidu, żeby spełnić wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Zastanawiamy się nad rozpoczęciem takiego sezonu turystyczno – wakacyjnego, czyli można powiedzieć, że mogłoby to być 12 czerwca – dodaje Łukasz Bogdanowski.
Filmy na wielkim ekranie miałyby być puszczane podczas całego weekendu. Kina samochodowe stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Szczególnie uwielbiają je amerykańscy kierowcy. Filmy pod chmurką w Nysie odbywały się w 2016 roku na Dworze Biskupim. Czy mieszkańcy Nysy pokochają taką formę spędzania wolnego czasu? Dowiemy nie już niebawem.
fot. pixababy

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź