Start Lifestyle Do Nysy Globtroterem

Do Nysy Globtroterem

przez Nysa Hot

22 maja historyczne pociągi Pradziad i Globtroter znów zawitają do Nysy. To gratka nie tylko dla najmłodszych. Poprzednie edycje pokazały, że wiele starszych osób z sentymentem wybiera się ponownie w podróż pojazdami z lat młodości.

Zabytkowe pociągi przyjadą na Opolszczyznę

Na pokład specjalnych pociągów turystycznych mieszkańcy m.in. Nysy, Prudnika i Opola mieli wejść w marcu br. Pandemia zmieniła plany organizatorów. Teraz, jeśli nic się nie zmieni, znów będzie okazja do spotkania z historią. Najbliższe już 22 marca, kolejne w czerwcu.

Pociągi przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających na terenie południowo-zachodniej Polski, będzie także okazja dla sympatyków kolei do „zaliczenia” linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim – informuje TurKol.

Co ważne, wciąż ważne są bilety, które Czytelnicy Nysa Hot wygrali w naszym konkursie.

Turystyczne przejazdy organizują wspólnie Klub Sympatyków Kolei z Wrocławia oraz Turystyka Kolejowa TurKol.pl i Cargo Master sp. z o.o. Pasażerowie.

Szczegóły na stronie organizatora >>> zobacz

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź