Start Aktualności Do piątku trwają zapisy do ostatniego turnieju tenisowego z cyklu Nyski Wielki Szlem

Do piątku trwają zapisy do ostatniego turnieju tenisowego z cyklu Nyski Wielki Szlem

przez Nysa Hot

Już w najbliższą sobotę (03.09) na kortach NTKKF Metalowiec rozegrany zostanie ostatni w tym roku turniej z cyklu Nyski Wielki Szlem. Wydarzenie adresowane jest do najmłodszych adeptów tenisa. Zapisy trwają do piątku włącznie.

Nyski Wielki Szlem o Puchar Starosty to cykl turniejów tenisowych, które stanowią symboliczne odpowiedniki największych imprez tenisowych na świecie. Udział w turnieju organizowanym przez UKS Nyska Szkoła Tenisa jest bezpłatny. Uczestnicy zawodów otrzymują dyplomy i upominki ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Nysie i Bioagrę. Wydarzenie ma na celu zaszczepienie w dzieciach chęci do uprawiania tenisa oraz promowanie sportowej rywalizacji w zdrowej, przepełnionej dobrą zabawą atmosferze.

W meczach używa się dopasowanego do możliwości najmłodszych sprzętu, tj. miękkich i wolniejszych piłek niż standardowe oraz odpowiednich do wieku dzieci rakiet tenisowych. Jak podkreślają specjaliści, naukę gry w tenisa mogą podjąć już pięciolatkowie. Uprawianie tej dyscypliny niesie ze sobą mnóstwo wymiernych korzyści. Wśród pozytywnych efektów gry w tenisa wymienia się m.in. poprawę decyzyjności i umiejętności rozwiązywania problemów, poprawę ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, sprawności fizycznej oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia osteoporozy, chorób serca i cukrzycy.

Turniej jest jedną z imprez rozgrywanych w ramach jubileuszowej X edycji Narodowego Dnia Sportu. To ogólnopolska akcja promująca aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Warto też wspomnieć, że Nyski Wielki Szlem odbywa się w przededniu Narodowego Dnia Tenisa, który od 5 lat popularyzuje tę widowiskową grę wśród najmłodszych i dorosłych Polek i Polaków.
Turnieje z cyklu Nyski Wielki Szlem wspiera Bioagra. Korty bezpłatnie udostępnia NTKKF Metalowiec.
Zapisy trwają do najbliższego piątku: 500-045-836, nyskaszkolatenisa@gmail.com.

Więcej informacji: nyskaszkolatenisa.pl i facebook.com/nyskaszkolatenisa

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź