Start Aktualności Do Powiatu Nyskiego mają trafić ponad 2 miliardy złotych

Do Powiatu Nyskiego mają trafić ponad 2 miliardy złotych

przez Nysa Hot

Senator Jerzy Czerwiński oraz zarząd powiatu nyskiego spotkali się wczoraj z dziennikarzami, by przedstawić główne założenia Polskiego Ładu. Jak powiedział senator, jego celem jest ożywienie gospodarki po pandemii. Duże zastrzyk gotówki ma trafić trafić także do powiatu nyskiego. 

Samorządowcy i senator Czerwiński omówili założenia nowego programu. Sporo uwagi poświęcono inwestycjom, które mają napędzać gospodarkę i generować nowe miejsca pracy.

– Ma nastąpić nowe otwarcie i mamy jasno wskazany cel tego otwarcia, a mianowicie uzyskanie takiego stopnia rozwoju, który mają Hiszpania, Włochy, czyli, nazwijmy to, średniacy starej Unii Europejskiej – powiedział senator Jerzy Czerwiński.

Ponadto, do Powiatu Nyskiego mogą trafić ponad 2 miliardy złotych. – To olbrzymi zastrzyk dla naszych inwestycji, krok w stronę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców Powiatu Nyskiego i znacząca pomoc dla gospodarki. – wskazują władze powiatu nyskiego. -Są to pieniądze przeznaczone na inwestycje, drogownictwo, ale przede wszystkim na oświatę i służbę zdrowia. – mówi Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski.

-Fundusze pozwolą nam na budowę parkingu przy nyskim szpitalu, reaktywację „Aleksandrówki” oraz inne ważne inwestycje dla naszych mieszkańców.

Foto: Starostwo powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź