Start Aktualności Dobra współpraca Grupy Azoty ZAK z uczelniami wyższymi

Dobra współpraca Grupy Azoty ZAK z uczelniami wyższymi

przez Nysa Hot

W środę 21 czerwca na Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyła się uroczysta sesja posterowa, podczas której tegoroczni dyplomanci zaprezentowali wyniki swoich badań uzyskanych w trakcie realizacji prac magisterskich.

Na wydarzenie została zaproszona Grupa Azoty ZAK, która od lat współpracuje ze śląską uczelnią na wielu płaszczyznach. Na Politechnice Śląskiej wielu pracowników spółki realizuje swoje doktoraty wdrożeniowe, a wielu absolwentów uczelni zasila kadrę pracowniczą.

Zawarte porozumienie o współpracy umożliwia też studentom odbywanie praktyk dyplomowych, staży studenckich oraz wsparcie merytoryczne przy realizacji prac dyplomowych.

Sesja posterowa była doskonałą okazją, aby nawiązać kontakty ze studentami, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy.

– Dlatego na miejscu był z nami nasz Ambasador Marki Grupa Azoty Michał Naszkiewicz, który promował program ambasadorski i zachęcał do przyszłej współpracy z firmą – informuje Grupa Azoty ZAK.

Grupa Azoty ZAK ufundowała nagrodę dla najlepszego postera, który został wybrany przez przedstawiciela spółki dyrektor Departamentu Rozwoju Urszulę Dorosz, która jednocześnie reprezentuje spółkę w Radzie Społecznej uczelni. Nagroda trafiła do Pana Artura Fiura za pracę pt. „Synteza plastyfikatorów na bazie pochodnych kwasów tłuszczowych do poli(chlorku winylu)”.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź