Start Aktualności Dodatek węglowy nie dla każdego

Dodatek węglowy nie dla każdego

przez Nysa Hot

Do 30 listopada 2022 roku można składać wnioski o wypłatę tzw. dodatku węglowego. W Nysie z takiej możliwości będzie mogło skorzystać około 3/4 uprawnionych do tego osób. Powodem jest brak złożenia deklaracji o źródle ogrzewania.

Przypomnijmy, że na mocy ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, każdy właściciel lub zarządca budynku mieszkalnego i niemieszkalnego w którym znajduje się źródło ciepła, był zobowiązany do złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Należało to zrobić do 30 czerwca 2022 r. – dla źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 r. lub w terminie 14 dni od uruchomienia – dla nowego źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r.

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Wnioski o wypłatę dodatku osłonowego można pobrać ze strony internetowej OPS Nysa http://www.ops-nysa.pl/aktualnosci/109-dodatek-weglowy/  lub w Ośrodku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź