Start Aktualności Donald Tusk przyjedzie do Nysy

Donald Tusk przyjedzie do Nysy

przez Nysa Hot

Prezydent RP Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski, a ostatnio Szymon Hołownia. W ciągu kilkunastu miesięcy w Nysie pojawili się czołowi polityczni gracze w naszym kraju. Jesienią do Nysy ma przyjechać kolejny – były premier i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki wzbudził spore emocje, zarówno wśród jego zwolenników jak i oponentów.

Jak poinformował podczas wywiadu w Radio Nysa poseł Platformy Obywatelskiej, Rajmund Miller, były premier ma się pojawić w naszym regionie we wrześniu. Konkretna data jednak nie razie nie padła. Poczekamy więc na konkrety. Do słów posła Millera trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. W 2015r. zapowiadał przyjazd Bronisława Komorowskiego do Nysy w czasie kampanii prezydenckiej. Wówczas w naszym mieście pojawił się jedynie pamiętny „bronkobus”.

Donald Tusk gościł już w Nysie kilkanaście lat temu. Wówczas był liderem opozycji, a było to w czasie pierwszych rządów PiS (2005-2007). Teraz historia niejako  zatacza koło. Donald Tusk znów przyjedzie do naszego miasta jako lider opozycji, która chciałaby pozbawić partię Jarosława Kaczyńskiego władzy.

Foto: Donald Tusk/Facebook 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź