Start Aktualności Dostaniesz pieniądze na wymianę starego pieca!

Dostaniesz pieniądze na wymianę starego pieca!

przez Nysa Hot

Są pieniądze na wymianę starych kopciuchów. Rządowy program “Czyste Powietrze” będzie realizowany do 2027 roku.

– Program ten jest skierowany do właścicieli i współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w takich budynkach lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. – mówi Robert Giblak, Naczelnik Wydziału Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska.

Pomoc przy składaniu wniosku oferują pracownicy nyskiego magistratu. Informacje o programie uzyskamy dzwoniąc pod nr 77 40 80 648.

-Mieszkańcy mogą za pośrednictwem Gminy Nysa (lub samodzielnie we właściwych terytorialnie oddziałach Wojewódzkich  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) składać wnioski na wymianę nie ekologicznych źródeł ciepła (tzw. kopciuchów) na ekologiczne oraz na termomodernizację  w ramach rządowego programu ,, Czyste Powietrze 2.0”. – dodaje Giblak.

Podczas chłodnych dni wystarczy wyjść na krótki spacer, czy nawet otworzyć okno, by zorientować się, że jakość powietrza w Nysie jest fatalna. Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym. Substancje zawarte w smogu są związkami, które mogą powodować również problemy z płodnością, alergie i zaburzenia pracy wątroby.

Razem zadbajmy o jakość powietrza i nasze zdrowie.

Zobacz także – https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź