Start Hot Dramatyczny finał wycieczki na quadzie

Dramatyczny finał wycieczki na quadzie

przez Nysa Hot

Nyscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątkowickim lesie. W wyniku odniesionych obrażeń zarówno kierująca jak i pasażer quada trafili do szpitala. 

– 9 sierpnia policjanci z Korfantowa i nyskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o wypadku na quadzie, do którego doszło w lesie w Piątkowicach. Na miejscu policjanci ustalili, że 18-letnia kierująca quadem straciła panowanie nad pojazdem i wjechała prosto w drzewo. Razem z nią jechał 21-letni pasażer – informuje nyska Policja.

W konsekwencji obydwoje odnieśli poważne obrażenia. 18-latka w stanie ciężkim została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala w Opolu, natomiast 21-latek został zabrany karetką do nyskiego szpitala.

Policjanci przypominają, że quad to nie zabawka.  Kierujący quadem musi mieć skończone 14 lat i posiadać stosowne uprawnienia w zależności od rodzaju czterokołowca, którym kieruje. Zarówno kierowca jak i pasażer obowiązkowo muszą mieć założone kaski ochronne.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź