Start Aktualności Drastyczny wzrost liczby zgonów w Nysie

Drastyczny wzrost liczby zgonów w Nysie

przez Nysa Hot

Niepokojące dane przytacza Radio Nysa. Rozgłośnia podaje, że w listopadzie tego roku zmarło prawie tyle samo osób, co łącznie w analogicznym okresie w dwóch ubiegłych latach razem wziętych! W jedenastym miesiącu 2020 roku zarejestrowano 177 zgonów, w listopadzie 2019 było ich 86, zaś w listopadzie 2018r. – 100. Pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego nyskiego magistratu rejestrowali nawet kilkanaście zgonów w ciągu jednego dnia.

-Praca była przeorganizowana i nastawiona głównie na obsługę osób, które zgłaszały się do nas z kartami zgonu. Jesteśmy w tej chwili ukierunkowani głownie właśnie na rejestrację zgonów. – mówi Joanna Dygas-Wandzel, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nysie.

Jak podaje Radio Nysa, w powiecie nyskim, którego połowę ludności stanowi gmina Nysa, w listopadzie zarejestrowano 70 zgonów u osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. W okresie marzec-październik takich przypadków było 21.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź