Start Aktualności Drogie parkowanie przy galerii

Drogie parkowanie przy galerii

przez Nysa Hot

Straż Miejska i Policja pouczająca kierowców i wlepiająca mandaty to codzienny widok przy ul. Wolności. Te sypią się za nieuwagę i parkowanie na miejscu przeznaczonym dla taksówek.

Galeria Dekada – gdzie parkować za darmo?

Robiąc zakupy w galerii przy ul. Kolejowej darmowe parkingi możemy znaleźć przy Urzędzie Miejskim i niedawno wyremontowanym placu Kopernika. Gdy są zajęte wiele osób parkuje tuż przy głównym wejściu do galerii Dekada, nie zwracając uwagi na znaki drogowe. Praktycznie kilkanaście razy dziennie muszą interweniować służby. Nie zawsze kończy się na pouczeniu. Przypomnijmy, że galeria posiada parking podziemny na 365 miejsc, a robiąc zakupy w sklepie Carrefour, po zeskanowaniu paragonu parking jest darmowy przez 1,5 godziny.

Przy okazji warto odnotować, że na początku przyszłego roku zmieni się operator strefy płatnego parkowania w Nysie. Obowiązki od prywatnego operatora przejmie spółka miejska MZK. Jak zapowiada prezes Piotr Janczar, w mieście pojawią się nowe parkometry i więcej możliwości uregulowania opłat. MZK będzie obsługiwać drogi gminne, a być może także powiatowe. W tej ostatniej kwestii potrzebna jest zgoda Rady Powiatu.

Mniej mandatów za parkowanie służby wystawiają w ścisłym centrum. Mowa o samochodach, które parkowane po skosie wystawały na buspasach przy Celnej i Wrocławskiej. Praktycznie większość wystawionych obecnie mandatów kierowana jest do kierowców spoza Nysy, którzy nie są świadomi, że w Nysie kursują autobusy elektryczne.

 

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź