Start Aktualności Dropshipping – sposób na własny sklep bez magazynu

Dropshipping – sposób na własny sklep bez magazynu

przez Nysa Hot

Wbrew pozorom założenie i prowadzenie sklepu online nie musi wiązać się ani z dużymi nakładami finansowymi, ani koniecznością dysponowania powierzchnią magazynową. Wystarczy skorzystać z nowoczesnego modelu sprzedaży, jakim jest dropshipping — dla sklepu ze zdrową żywnością lub tradycyjnego sklepu spożywczego to wręcz idealne rozwiązanie, dlatego sprawdź, jak go wykorzystać, by zacząć zarabiać na handlu zdrowymi produktami.

Co to jest dropshipping?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest dropshipping. Najprościej tłumacząc, jest to model prowadzenia sprzedaży internetowej bez konieczności posiadania własnego składu magazynowego. Jego istotą jest bowiem przeniesienie obowiązku dostawy towaru do klienta na hurtownika lub producenta, który wysyła go bezpośrednio ze swojego magazynu. Rolą sprzedawcy prowadzącego sklep online jest więc przede wszystkim pozyskanie klienta oraz przyjęcie od niego zamówienia za pośrednictwem swojego serwisu internetowego. Całym procesem realizacji takiego zamówienia zajmuje się potem współpracująca ze sklepem hurtownia, która musi zapakować towar i wysłać go na adres kupującego.

Jak w praktyce działa dropshipping? Co warto wiedzieć?

Przede wszystkim trzeba posiadać własny sklep internetowy. Aby dalej wyjaśnić, jak działa ten model sprzedaży, posłużmy się konkretnym przykładem — jak wygląda dropshipping dla sklepu ze zdrową żywnością.

Sklep online prezentuje na swojej stronie sprzedażowej produkty, które są dostępne w hurtowni ze zdrową żywnością. Dzięki integracji sklepu z platformą internetową hurtowni nie trzeba się martwić o zdjęcia i opisy produktów, ponieważ są one automatycznie pobierane z jej serwisu i wyświetlane na stronie e-sklepu. Jeśli klient zamówi w sklepie konkretny towar, wystarczy, że sprzedawca przekaże stosowną informację na ten temat do hurtowni. Od tej chwili to właśnie ona przejmuje pałeczkę, jeśli chodzi o realizację zamówienia, czyli zajmuje się wysyłką towaru na adres klienta podany w formularzu zamówienia.

Klienci nie muszą wiedzieć, że sklep online proponuje towary, których w rzeczywistości nie ma w swoim magazynie. Z ich punktu widzenia nie ma to znaczenia, ponieważ, tak czy owak, towar zostaje im dostarczony na adres zamieszkania lub paczkomatu.

Przed podjęciem współpracy na dropshippingowej dla sklepu ze zdrową żywnością, warto sprawdzić, czy hurtownia, z którą rozpoczynamy współpracę, spełnia nasze wymagania. Dobra hurtownia oferuje swoim klientom nie tylko pakiety zdjęć czy opisów produktów. Powinna zapewniać również różne możliwości wysyłki oraz atrakcyjne rabaty. Oprócz standardowego pakowania produktów i wysyłki ich do klientów powinna być w stanie dołączyć do paczek materiały promocyjne, a nawet oferować specjalne opakowania (np. prezentowe lub związane z sezonowością branży).

Zalety prowadzenia sklepu w systemie dropshippingu z hurtownią Stewiarnia

Dropshipping jest pod wieloma względami bardzo korzystnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób rozpoczynających biznes online. Do największych zalet stosowania tego modelu sprzedaży należy zaliczyć:

  • niskie koszty rozpoczęcia i prowadzenia działalności – nie trzeba inwestować w powierzchnię magazynową, ani w zapasy towarów przeznaczonych do sprzedaży,
  • możliwość rozpoczęcia biznesu przy niskich nakładach finansowych,
  • oszczędność czasu – nie trzeba go tracić na proces kompletacji zamówień, pakowanie towarów, a także przygotowanie ich do wysyłki,
  • łatwiejszy dobór asortymentu oraz umieszczania informacji o produktach na stronie dzięki możliwości integracji sklepu z platformą hurtowni,
  • możliwość skupienia się na promocji sklepu i pozyskiwaniu klientów,
  • niższe ryzyko prowadzenia działalności – nie trzeba się martwić, co zrobić z niesprzedanym towarem, który np. w przypadku żywności ma krótki termin ważności.

Dropshipping dla sklepu ze zdrową żywnością – sprawdź, jakie to proste!

Jeśli interesuje Cię dropshipping dla sklepu ze zdrową żywnością, w pierwszej kolejności nawiąż współpracę z hurtownią oferującą taki model sprzedaży produktów. Warto wiedzieć, że nasza firma jest jedną z niewielu na polskim rynku w tej branży, która go proponuje i to w dodatku w różnych wariantach do wyboru. Nagraliśmy dla Ciebie specjalnie film, z którego dowiesz się, jak w prosty sposób założyć sklep i sprzedawać w dropshippingu!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dropshippingu dla sklepu ze zdrową żywnością – przejdź na naszą dedykowaną stronę Dropshipping.

Warunki współpracy z hurtownią zdrowej żywności Stewiarnia

Oferujemy prosty sposób integracji sklepu z naszym serwisem w najpopularniejszych platformach sprzedażowych, a także sprawną obsługę zamówień, nawet z opcją wysyłki towaru w tym samym dniu. Naszym atutem jest również wyjątkowo bogata oferta produktów BIO, dla wegan, bez cukru, glutenu i laktozy oraz zdrowej żywności dla dzieci. Chcąc poznać warunki współpracy lub ją z nami nawiązać, wystarczy otworzyć zakładkę kontakt na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź