Start Aktualności Druhna Basia i mały Michaś spoczęli na cmentarzu w Michałowicach

Druhna Basia i mały Michaś spoczęli na cmentarzu w Michałowicach

przez Nysa Hot

Jak informuje portal osp.pl setki osób, rodzina, przyjaciele, strażacy i mieszkańcy Michałowic żegnali wczoraj 26-letnią druhnę Basię i jej synka Michasia, którzy zginęli tragicznie w wypadku drogowym. Wypadek miał miejsce 2 maja na DK41 w Niemysłowicach koło Prudnika. 

Wielka tragedia. Zginęła 26-latka w 9. miesiącu ciąży

Ta wiadomość w niedzielę, 2 maja wstrząsnęła nie tylko naszym regionem, ale całym krajem. W wypadku na trasie Prudnik-Nysa ciężkich obrażeń doznała kobieta w 9. miesiącu ciąży. Na DK41 w Niemysłowicach zderzyły się dwa samochody osobowe – volvo oraz citroen.

W wypadku ucierpiały trzy osoby – 26-letni kierowca citroena, jego 26-letnia pasażerka, która była w 9. miesiącu ciąży, a także 53-letni kierowca volvo. Najbardziej poważny był stan kobiety. Mimo starań lekarzy, 26-latki i jej dziecka nie udało się uratować. Kobieta była druhną Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowicach i studentką nyskiej PWSZ.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 26-latek kierujący osobowym citroenem na łuku drogi z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z volvo, prowadzonym przez 53-letniego mężczyznę. Sprawę wypadku bada teraz Prokuratura Rejonowa w Prudniku.

Pogrzeb Basi i jej synka

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę o godz. 13.00 w kościele, w rodzinnych Michałowicach. Jak informuje portal osp.pl, po Mszy Świętej trumnę z ciałem druhny Basi i Michasia, wozem strażackim przewieziono na pobliski cmentarz.

Foto: osp.pl

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź