Start Aktualności Duchy w zabytkach i ukryte skarby – kolejny spacer po Nysie

Duchy w zabytkach i ukryte skarby – kolejny spacer po Nysie

przez Nysa Hot

Punkt Informacji Turystycznej Bastion św. Jadwigi w Nysie i Nyski Dom Kultury zapraszają na wyjątkowy spacer familijny po malowniczej Nysie, podczas którego przeniesiemy się w świat legend i opowieści związanych z naszym pięknym miastem.

– Podczas spaceru nasz doświadczony przewodnik odkryje przed Państwem tajemnice, jakie skrywa Nysa. Usłyszycie fascynujące historie o duchach zamieszkujących w zabytkach, legendy o ukrytych skarbach i opowieści o niezwykłych postaciach, które na przestrzeni wieków wpłynęły na kształt naszego miasta – informuje Nyski Dom Kultury.

„Lachy” to dawne określenie Polaków, używane przez wschodnich sąsiadów Polski. Lachowie słynęli ze swojej waleczności na polu bitwy. Historyczne kroniki opisują ich jako dzielnych wojowników, którzy bronili swojej ziemi przed najazdami sąsiadów, takimi jak Tatarzy, Krzyżacy czy później Szwedzi. Zwrot „Strachy na Lachy” określa, że coś, co wydaje się przerażające, w rzeczywistości nie jest takie groźne i dzielnie wysłuchamy opowieści z dreszczykiem 🙂

Spacer jest doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu, a także do lepszego poznania historii Nysy w przystępny i interesujący sposób.

Prosimy o zabranie wygodnego obuwia oraz ubrania dostosowanego do pogody.

Termin: 28 czerwca godz. 17:00-18:30

Zapisy: 77 433 49 71

Zbiórka: Punkt Informacji Turystycznej w Nysie, ul. Piastowska 19, 48-300 Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź