Start Aktualności Dwa pojazdy dla EKOM-u

Dwa pojazdy dla EKOM-u

przez Nysa Hot

Spółka PGK Ekom zakupiła w tym tygodniu fabrycznie nową koparko-ładowarkę marki Case. Sprzęt zasili tabor Zakładu Higieny Komunalnej. Koszt to blisko 400 tys. złotych.
Sprzęt o mocy 84 kw z ramieniem wysuwanym teleskopowo „in line” będzie służyć do zadań inwestycyjnych, prowadzonych przez sekcję drogownictwa. – To pierwszy taki zakup dla ZHK od 16 lat – mówi Prezes Ekomu, Tomasz Ogorzały. – Staramy się sukcesywnie wymieniać tabor w spółce, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak również z myślą o ochronie środowiska.

Sprzęt będzie wykorzystywany przy różnego typu pracach ziemnych z zakresu budownictwa drogowego. Ekom wygrał przetarg w Gminie Nysa na tego typu zdania na najbliższe 4 lata.

Kolejny zakup to Nissan NT 400, który będzie na stanie cmentarza komunalnego. 3- letni pojazd ze względu na gabaryty używany będzie do prac porządkowych i administracyjnych oraz do przewozu wieńców podczas większych pogrzebów.

fot. EKOM

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź