Start Aktualności Dwaj Olkowie laureatami Małego Trytona Nyskiego

Dwaj Olkowie laureatami Małego Trytona Nyskiego

przez Nysa Hot

W sobotę poznaliśmy kolejnych laureatów Małego Trytona Nyskiego. W kategorii 6-9 lat nagrodzony został Aleksander Baj, a w kategorii 10-15 lat Aleksander Zganiacz. Gratulujemy laureatom!

Gala Małego Trytona Nyskiego odbyła się w Bastionie św. Jadwigi. Laureat w pierwszej kategorii wiekowej Aleksander Baj ma 8 lat i jest uczniem SP3 w Nysie. Ma na swoim koncie tytuł Szkolnego Mistrza Czytelnictwa. Jest także autorem opowiadania, które zostało wyróżnione i wydrukowane przez redakcję czasopisma dla dzieci „Wytryszek”.

Starszy z laureatów to 10-letni Aleksander Zganiacz. Chłopak trenuje piłkę nożną i gimnastykę sportową. Jest złotym medalistą Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w gimnastyce sportowej.

Nagrody i statuetki wręczył wiceburmistrz Nysy, Marek Rymarz. Kapituła obradowała w składzie: Marek Rymarz, Anatol Bukała, Izabela Grzybowska, Edward Hałajko, Anita Klakla, Małgorzata Leśniewska, Piotr Malarz, Barbara Maroszek, Andrzej Roziewicz.

Foto: gmina Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź