Start Aktualności Dwie osoby bez prawka zatrzymane przez Policję

Dwie osoby bez prawka zatrzymane przez Policję

przez Nysa Hot

Wczoraj (18.01) policjanci drogówki zatrzymali 2 osoby, które nie miały prawa jazdy, a mimo to kierowały samochodami.

– Do pierwszej sytuacji doszło około godziny 15:00 w Nysie na ul. Otmuchowskiej. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierujący osobowym fiatem. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu zjechał na pobliską stację benzynową. Funkcjonariusze udali się za nim i zatrzymali do kontroli drogowej. Podczas wykonywania czynności, okazało się, że 41- letni mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Teraz odpowie przed sądem – relacjonuje st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Do kolejnej sytuacji, doszło tego samego dnia, dwie godziny później w Starym Paczkowie.  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Nyskiej Komendy podczas pracy na ręcznym mierniku prędkości zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki opel, która przekroczyła prędkość. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili informację, że 40-letnia mieszkanka Paczkowa ma wystosowany wniosek o cofnięcie uprawnień. Za swoją jazdę odpowie przed sądem – mówi Kędzierska.

Policja przypomina, że za kierowanie bez uprawnień grozi grzywna nie niższa niż 1500 złotych oraz obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź