Start Aktualności Dwoje małych dzieci zgubiło się w mieście

Dwoje małych dzieci zgubiło się w mieście

przez Nysa Hot

4-letni chłopczyk i jego o rok młodsza siostra spacerowali bez opieki po jednej z ulic Prudnika. Jak się okazało, dzieci niepostrzeżenie wyszły z mieszkania, kiedy ich rodzice jeszcze spali. Dzięki reakcji mieszkańców i policjantów, historia zakończyła się szczęśliwie. 

– Do tego zdarzenia doszło we wtorek (6 lutego), tuż po godzinie 8:00 na terenie Prudnika. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców dotyczące dwójki małych dzieci spacerujących bez opieki na jednej z ulic miasta. Policjanci skierowani na miejsce szybko odnaleźli 4-letniego chłopczyka i jego o rok młodszą siostrę. Dzieci chwilowo przebywały pod opieką osoby zgłaszającej. Rodzeństwo było przerażone, nie potrafiło podać swojego nazwiska oraz adresu zamieszkania. Policjanci zaopiekowali się dziećmi i spacerując z nimi po okolicy liczyli, że rozpoznają swój dom. Tak też się stało i rodzeństwo bezpiecznie trafiło do swojego mieszkania. Jak się okazało, dzieci niepostrzeżenie wyszły z domu, kiedy ich rodzice jeszcze spali. Rodzice byli trzeźwi, jednak drzwi do mieszkania były otwarte – informuje prudnicka Policja. 

Przy okazji policjanci apelują, by uczyć nasze pociechy, że w sytuacji np. zagubienia się w parku, mogą podejść do policjanta i poprosić go o pomoc. I co równie ważne – nie straszyć maluchów policjantem.

– Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest zaufanie dziecka do munduru. Dlatego pamiętajmy aby nie straszyć dziecka policjantem. Często bowiem słyszy się, ”Bądź grzeczny, bo zabierze Cię Pan policjant!”. Zdarza Ci się tak mówić? Zastanów się, czy w ten sposób właśnie nie przyczynisz się do nieszczęścia, gdy Twoja pociecha rzeczywiście będzie potrzebowała pomocy – apeluje Policja. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź