Start Hot Dyżurny Policji zapobiegł tragedii

Dyżurny Policji zapobiegł tragedii

przez Nysa Hot

Dwie kobiety zgubiły się w lesie. Po kilku godzinach bezskutecznych prób odnalezienia drogi – zmarznięte – o swojej sytuacji powiadomiły dyżurnego Policji w Głuchołazach. 

– Do zdarzenia doszło 10 listopada, w lesie w okolicach Głuchołaz. Dwie mieszkanki województwa śląskiego, wybrały się na spacer na Kopę Biskupią. Kobiety wędrując szlakiem, zboczyły z niego i się zgubiły. Próbowały odnaleźć drogę na własną rękę – bezskutecznie. Z uwagi na zapadający zmrok i coraz niższą temperaturę postanowiły poszukać pomocy. Telefon, który miały przy sobie, był poza zasięgiem sieci, to jednak nie przeszkodziło w wezwaniu pomocy – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p.o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Kobiety zadzwoniły na Komisariat Policji w Głuchołazach. Dyżurny szybko ustalił, gdzie się znajdują.

– Dzięki dobrej znajomości topografii oraz zdobytym informacjom przekazanym od zaginionych, dyżurny wysłał w opisane miejsce patrol. Kobiety zostały odnalezione przez policjantów. 58 i 57-latka były zmarznięte, ale nie potrzebowały pomocy medycznej – relacjonuje st. sierż. Janina Rudkowska, p.o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Policja przypomina – wybierając się do lasu lub na wycieczkę w góry, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Poinformuj osoby najbliższe o swoich planach, w jakim kierunku się wybierasz i o której planujesz powrót. Zabierz ze sobą naładowany telefon komórkowy, latarkę oraz odblaski. Dzięki tym przedmiotom będziesz widoczny po zmroku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź