Start Aktualności Dzieci bezpieczne w drodze do szkoły

Dzieci bezpieczne w drodze do szkoły

przez Nysa Hot
Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? O podstawowych zasadach bezpieczeństwa przypomnieli dzieciakom nyscy policjanci. Funkcjonariusze odwiedzili wczoraj Szkołę Podstawową nr 3 w Nysie.

Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach poruszania się po drogach. Podkreślili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze.

– Policjanci przypominają rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 ustawy – Prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). – informuje nyska Policja.

Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą najbezpieczniej wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź