Start Aktualności Zamiast wody z plastikowej butelki warto wybrać kranówkę

Zamiast wody z plastikowej butelki warto wybrać kranówkę

przez Nysa Hot

Spółka AKWA promuje picie wody z kranu. Jak przekonuje prezes Edyta Peikert, to idealna alternatywa dla wody mineralnej, zwłaszcza z plastikowych butelek. To także po prostu oszczędność pieniędzy.

Edyta Peikert zapewnia, że każdy z nas śmiało może pić wodę z kranu. Ta jest bowiem systematycznie badana, co gwarantuje jej jakość. Kranówkę chętnie piją dzieciaki, m.in. maluchy z Przedszkola nr 14.

Dzieci przygotowały nawet przedstawienie na temat zalet picia kranówki. Okazuje się że ich wiedza na temat np. oszczędzania wody jest często większą niż nas dorosłych. O pielęgnowanie proekologicznych postaw dba kadra Przedszkola nr 14.

W trakcie spotkania w placówce nie zabrakło podziękowań dla prezes AKWY. Edyta Peikert odebrała z rąk dzieci symboliczny puchar. A sama podarowała maluchom bidony, a także maskotkę spółki H2Olę. Dodajmy, że AKWA zainstalowała w przedszkolu dystrybutor wody, dzięki czemu można ugasić pragnienie m.in. zdrową, lekko gazowaną wodą.

Foto: UM Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź