Start Aktualności Dziś rusza w Nysie oddział dla pacjentów z Covid 19

Dziś rusza w Nysie oddział dla pacjentów z Covid 19

przez Nysa Hot

Dzisiaj w nyskim szpitalu uruchomiony został dodatkowy Oddział Obserwacyjno Zakaźny dla pacjentów z koronawirusem. Niestety, według danych Ministerstwa Zdrowia, nasze województwo przoduje w kraju w liczbie zakażeń koronawirusem. W ten weekend na Opolszczyźnie padł rekord – w sobotę potwierdzono 560 zachorowań. W przeliczeniu na milion mieszkańców to najwięcej w Polsce.

Przypomnijmy, że American Heart of Poland udostępniła bezpłatnie poprzednią siedzibę Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Nysie na potrzeby nyskiego szpitala. Przekazane pomieszczenia przy ul. Curie – Skłodowskiej zostały  zaadaptowane na oddział zakaźny z salą intensywnego nadzoru. Jest tam 30 dodatkowych tzw. covidowych łóżek dla pacjentów, a do tego 6 łóżek intensywnej terapii.

Oddział wspierany będzie komorą hiperbaryczną. Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu możliwe będzie leczenie powikłań po Covid 19. To pierwsza komora hiberbaryczna na Opolszczyźnie. Gama jej zastosowań jest bardzo szeroka. Pomoże nie tylko pacjentom z zakażeniami, ale też z poparzeniami, czy zatruciem czadem.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie/Facebook 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź