Start Aktualności Edukacyjna rola spółki EKOM

Edukacyjna rola spółki EKOM

przez Nysa Hot

20 maja w zakładzie Unieszkodliwiania i Odzysku Odpadów w Domaszkowicach odbyła się wycieczka zorganizowana przez Oddziałową Komisję Krajoznawczą działającą przy PTTK TRYTON w Nysie. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania zakładu.

– Składamy serdeczne podziękowania dla PGK EKOM w Nysie, za możliwość zwiedzania Zakładu Unieszkodliwiania i Odzysku Odpadów w Domaszkowicach. Cieszymy się bardzo, że zainteresowanie wśród turystów było bardzo duże. – informuje Oddział PTTK Tryton w Nysie.

Tego typu wydarzenie wpisuje się w edukacyjną działalność EKOM -u.  Spółka prowadzi akcje edukacyjne skierowane do  mieszkańców naszego miasta.

Jednym z przykładów jest m.in. kwietniowe sprzątanie terenów sołectw z okazji Dni Ziemi. Podczas akcji pracownicy EKOM-u tłumaczyli dzieciom i młodzieży zasady segregacji śmieci. Rozdawali także ulotki i broszurki na temat recyklingu.

Czytaj także: 

EKOM stawia na ekologiczną edukację najmłodszych

Foto: Oddział PTTK Tryton w Nysie

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź