Start Hot Edyta Peikert: Uruchamiamy escape room!

Edyta Peikert: Uruchamiamy escape room!

przez Nysa Hot

W stacji uzdatniania wody w Siestrzechowicach otwarty został escape room. Z atrakcji na początek będzie mogła korzystać młodzież ze szkół średnich. Pytania do poszczególnych zagadek są bardzo ciekawe i trzeba solidnie pogłówkować, by znaleźć dobrą odpowiedź. Na najlepszych czekają nagrody.

– Projekt chcieliśmy zrealizować już 2 lata temu, jednak pandemia pokrzyżował nam plany. Teraz ruszamy! Na początek z zagadkami zmierzy się młodzież ze szkół średnich. Sami przetestowaliśmy łamigłówki, by sprawdzić czy młodzież da sobie radę. Jestem przekonana, że tak! Łatwo nie będzie, ale myślę, że mamy tak utalentowanych młodych ludzi, że poradzą sobie z tym wyzwaniem – mówi Edyta Peikert, prezes spółki AKWA.

Młodzież ze szkół będzie dowożona na konkursy. Na miejscu w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu uczniowie zmierzą się z pięcioma zagadkami. Później Pokój Zagadek będzie dostępny dla każdego mieszkańca miasta. Będziemy mogli przyjechać, by potrenować nasze szare komórki.

– Oprócz escape roomu w stacji uzdatniania wody w Siestrzechowicach będzie funkcjonowało także mini laboratorium, które jest już gotowe i czeka na dzieciaki! Pojawi się także sala lustrzana, w której będziemy oglądać filmy o wodzie, ziemi i ekologii. Wszystkie projekty są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Bardzo pomaga nam także Urząd Marszałkowski – mówi Edyta Peikert.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź