Start Aktualności Ekologicznie w Otmuchowie. Gmina buduje PSZOK

Ekologicznie w Otmuchowie. Gmina buduje PSZOK

przez Nysa Hot

Otmuchów stawia na ekologię. Na terenie gminy powstaje PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej do wiosny przyszłego roku.

Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami, przystąpiliśmy do wykonania punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Mam nadzieję, że uda nam się szybko tę inwestycje zakończyć, tak aby nasi mieszkańcy mogli z niej w niedalekiej przyszłości korzystać. Będziemy tam przyjmować wielkie gabaryty, a następnie przekazywać je do utylizacji. 

Inwestycja finansowana jest ze środków gminy i z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Jej koszt to ok. 1, 3 mln zł. – Nie jest to łatwa inwestycja, ale nie jest też bardzo skomplikowana. Prace rozpoczęliśmy od wycinki drzew, wywozu nadmiaru urobku, który się tutaj znajduje. Następnie będziemy robić podbudowę, sieci zewnętrzne. Na koniec zostanie wykonanie kostki brukowej, nawierzchni oraz terenów zielonych – mówi Kierownik robót, Paweł Król.

Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych będzie mieścił się przy ulicy Nyskiej. Na terenie obiektu znajdą się m.in. portiernia z zapleczem socjalnym, waga samochodowa oraz wiaty magazynowe. Celem inwestycji jest poprawa gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy Otmuchów. PSZOK ma być gotowy na początku przyszłego roku.

fot. UM Otmuchów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź