Start Aktualności EKOM oferuje usługę sprzątania grobów

EKOM oferuje usługę sprzątania grobów

Zbliża się 1 listopada

przez Nysa Hot

Coraz bliżej Wszystkich Świętych. Jeżeli nie mamy możliwości, by udać się na cmentarz, warto zamówić usługę sprzątania grobów. Oferuje ją EKOM. Miejska spółka zaprasza także do skorzystania z bezpłatnej wyszukiwarki grobów GROBONET.

Na stronie internetowej spółki EKOM w zakładce Cmentarz znajdziemy bezpłatną wyszukiwarkę grobów GROBONET, która wskazuje miejsca pochowku osób zmarłych pochowanych na obu cmentarzach komunalnych w Nysie, przy ul. Mieczysława I i Złotogłowickiej. Baza jest uaktualniana na bieżąco. Dzięki wyszukiwarce użytkownik strony ma możliwość odnalezienia konkretnej osoby pochowanej w Nysie.

Dodatkowo możemy skorzystać z takich usług jak zapalenie znicza lub ustawienie kwiatów na grobie, czy też mycie pomnika wraz z utwardzeniem i porządkowaniem terenu.

Przypomnijmy, że na cmentarzu komunalnym, w razie potrzeby, znajdziemy też zniczomat ustawiony przez spółkę EKOM. Urządzanie pozwala na zakup znicza i wkładu. Znicz w urządzeniu kosztuje 5 złotych, a  wkład do znicza 2 złote. Co ważne, zniczomat przyjmuje tylko nominały 2 i 5 zł.

Pamiętajmy też o zasadach bezpieczeństwa i o tym, by unikać skupisk ludzi na cmentarzu. To apel zwłaszcza do osób starszych. Pamiętajmy też, by unikać tłoku w autobusach.

1 listopada cmentarze mają być otwarte, choć biorąc pod uwagę coraz bardziej niepokojące dane odnośnie zakażeń koronawirusem, Rząd może nawet w ostatniej chwili, podobnie jak rok temu, zdecydować się na wprowadzenie obostrzeń.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź