Start Aktualności EKOM wciąż bez prezesa

EKOM wciąż bez prezesa

przez Nysa Hot

Rok 2020 nie łatwo rozpoczął się dla spółki EKOM. Przedsiębiorstwo usług komunalnych będzie miało już trzeciego prezesa w krótkim odstępie czasu.

 
W ostatnich miesiącach placówka często traci swojego prezesa, a wybór następcy nie jest taki łatwy. Ostatnim prezesem był Jerzy Hajduga, który swoją funkcję sprawował niecały miesiąc. Wcześniej fotel prezesa zajmował Damian Nowakowski, który pod koniec grudnia został wybrany na Wicestarostę Powiatu Nyskiego i nie mógł  łączyć dwóch funkcji. W latach 2015 – 2018 rolę prezesa pełnił Jacek Chwalenia, a do 2015 roku Zdzisław Rizler. Ten ostatni otrzymał rekomendację Burmistrza Nysy, aby objąć fotel prezesa. Na razie jednak przedstawiciele załogi w zarządzie spółki zablokowali nominację.
 
Kolejna próba powołania Rizlera lub innego kandydata prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym tygodniu. Jedyna zmiana jaka zaszła w ostatnim tygodniu to zmiana w składzie rady nadzorczej. Do rady weszła Apolonia Klepacz (SLD). Impas można łączyć z sytuacją w Radzie Powiatu, gdzie rozpadła się dotychczasowa koalicja. Dwaj ostatni prezesi spółki są z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości.
 
Pytania o częste zmiany na fotelu prezesa na pewno padną podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź