Start Aktualności Ekspres do kawy – jaki wybrać?

Ekspres do kawy – jaki wybrać?

przez Nysa Hot

Każdy z nas ma swoją ulubioną kawę. Może to być latte, macchiato, cappuccino czy klasyczne espresso. Każdego dnia na świecie wypija się 3 miliardy filiżanek kawy. Kawa doczekała się nawet swojego własnego święta: 29 września to Międzynarodowy Dzień Kawy. Najprostszym sposobem na uzyskanie aromatycznej kawy jest skorzystanie z ekspresu. Na rynku dostępne są ekspresy do kawy, które pozwalają na przygotowanie różnych naparów. Bez problemu dostosowując podstawowe ustawienia ekspresu, będziesz mógł łatwo przygotować filiżankę kawy zgodnie ze swoimi preferencjami. Zacznij swój dzień od pysznej filiżanki kawy dzięki temu poradnikowi! Wybierz ekspres do kawy, który odpowiada Twoim wymaganiom!

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Ze względu na różne parametry i możliwości ekspresów do kawy, ciężko jest wybrać ten właściwy. Najpopularniejszą klasą są ekspresy przelewowe, które pozwalają na przygotowanie tylko jednego rodzaju kawy. Nie brakuje jednak osób, które chcą mieć możliwość wyboru przygotowanej kawy. Taką możliwość posiada na przykład ciśnieniowy ekspres do kawy. W śród ekspresów do kawy znajdziemy również ekspresy automatyczne, kolbowe i kapsułkowe. Jaki zatem ekspres do kawy wybrać?

Ekspresy przelewowe

Ekspresy przelewowe pozwalają przygotować kawowy napój, który smakuje jak kawa po turecku. Urządzenia te zawierają kilka elementów: zbiornik na wodę, pojemnik na kawę, filtr oraz dzbanek, w którym zbiera się bogaty napar. Te ekspresy do kawy mają wiele zalet – są łatwe w obsłudze i umożliwiają przyrządzenie kawy bez fusów. Ze względu na duży zbiornik, będziesz mógł przygotować większą porcję, którą poczęstujesz innych. Ekspres przelewowy to najlepszy wybór, jeśli masz ograniczony budżet.

Ekspresy ciśnieniowe

Jeśli jednego dnia masz ochotę na espresso, a następnego na macchiato, zwróć uwagę na ekspresy ciśnieniowe. W tym systemie woda potrzebna do zaparzenia kawy jest pompowana do pojemnika z kawą przez specjalną pompę. Następnie gotowa kawa zostanie przelana do filiżanki lub pojemnika. Należy pamiętać, że im wyższe ciśnienie, tym mocniejsza kawę będziesz w stanie przygotować. Jaki ekspres wybrać, aby przygotować naprawdę mocną kawę? Osoby lubiące mocne espresso powinny zdecydować się na ekspres o mocy minimum 15 barów. Ci, którzy lubią lekkie, herbaciane napoje, powinni wybrać urządzenie o niskim ciśnieniu, np. ekspres kapsułkowy.

Ekspresy automatyczne

Ekspresy automatyczne to idealne rozwiązanie dla osób, które stawiają na szybkość działania sprzętu oraz wysoką jakość przyrządzonego napoju. W tych urządzeniach kawa jest mielona bezpośrednio przed przygotowaniem napoju, więc wystarczy napełnić zbiornik wodą, dodać ziarna kawy lub wstępnie zmieloną kawę i wybrać napój. Urządzenia te są proste w obsłudze i posiadają najwięcej funkcji. Ekspres automatyczny pozwala przygotować różne rodzaje kawy przy użyciu jednego przycisku. Kupując ekspres automatyczny warto wybrać model z regulowaną wysokością, aby nalać smaczny napój do filiżanek i wysokich szklanek.

Nie musisz już odwiedzać kawiarni, aby codziennie cieszyć się doskonałą małą czarną lub idealnie spienionym cappuccino. Dzięki ekspresom do kawy możesz przygotować kawy, które smakują równie dobrze jak te przygotowywane przez profesjonalnych baristów. Na rynku znajdziesz szeroki wybór, więc z pewnością znajdziesz coś, co Ci się spodoba.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź