Start Aktualności Elektryczne hulajnogi w Nysie

Elektryczne hulajnogi w Nysie

Lider na rynku TIER wchodzi do Nysy

przez Nysa Hot

Do niedawna dostępne głównie w większych miastach, od czwartku możemy się nimi cieszyć także w Nysie. Mowa o elektrycznych hulajnogach, które możemy wypożyczyć.

–  E-hulajnogi wprowadza firma TIER, globalny lider mikromobilności. Hulajnogi to nowa jakość podróżowania dla miłośników zrównoważonego transportu. Na terenie miasta zostanie rozstawionych aż 130 e-hulajnóg. Korzystając z nich, dbajmy o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę – informuje Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Urządzenia znajdziemy m.in. przy Wieży Ziębickiej, przy skateparku, Hali Nysa, czy też w pobliżu galerii Dekada i w Skorochowie. Pozostawione przez użytkowników hulajnogi będzie można też wyśledzić przy pomocy aplikacji TIER.

Koszt usługi to 2,70 za odblokowanie i 59 groszy za minutę jazdy. W celu wypożyczenia hulajnogi należy zainstalować aplikację Tier i założyć konto. W programie dostępna jest mapa, na której można namierzyć okoliczne pojazdy. Po znalezieniu wolnej sztuki wystarczy do niej podejść, a odblokowuje się ją po zeskanowaniu kody QR aparatem w telefonie.

Foto: Andrzej Babiński

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź