Start Aktualności ERA Nauki w PWSZ w Nysie

ERA Nauki w PWSZ w Nysie

przez Nysa Hot

Uczelnia realizuje projekt „ERA Nauki w PWSZ w Nysie” w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczestnicy projektu to młodzież kilkunastu miejscowości z terenu województw opolskiego i dolnośląskiego.

Program „Edukacja – Rozwój – Aktywność” obejmuje udział w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez nauczycieli akademickich PWSZ w Nysie. Owocuje to wykorzystaniem dorobku naukowego prowadzących i potencjału naukowego oraz nowoczesnej infrastruktury dydaktycznej Uczelni celem popularyzacji praktycznego zastosowania nauki w sferze życia gospodarczego i społecznego, jak również kształcenia praktycznego.

To był aktywny czas poświęcony nauce. Maturzyści z Zespołu Szkół nr 3 z Kędzierzyna Koźla, Liceum Ogólnokształcącego ze Strzelina oraz Zespołu Szkół w Prószkowie odwiedzili pracownie nyskiej Uczelni. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych oraz wykładach na Wydziale Nauk Technicznych, Wydziale Nauk Społecznych, Wydziale Neofilologii oraz Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. Uczniowie mogli zapoznać się z aparaturą badawczą, zdobywali nową wiedzę i doświadczenie.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Prószkowie

 

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 z Kędzierzyna Koźla

 

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego ze Strzelina

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź