Start Aktualności Fashion day w Muzeum i rodzinne warsztaty plastyczne

Fashion day w Muzeum i rodzinne warsztaty plastyczne

przez Nysa Hot

W ramach obchodów jubileuszowych 30. Europejskich Dni Dziedzictwa przebiegających pod hasłem „Połączeni dziedzictwem” Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza do bezpłatnego zwiedzania wystaw czasowych oraz
bezpłatnego udziału w zaplanowanych wydarzeniach. Wstęp wolny.

10 września 2022 o godz. 12.00 odbędzie się Fashion day – rodzinne warsztaty plastyczne na wystawie czasowej Dialogi (nie)oczywiste. Podczas zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę na temat strojów historycznych. Przekonają się, że można połączyć modę z zabytkami oraz sztuką współczesną. Zainspirowani wystawą stworzą współczesne kreacje modowe.
Zajęcia poprowadzi kuratorka wystawy – Adriana Zalewska-Wąsowicz (obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 77 433 20 83, wew. 40, mail: dzial.ow@muzeum.nysa.pl).

Dzień później placówka zaprasza na oprowadzanie kuratorskie.

Z kolei 16 września w Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy „Ze stali i szkła. Historia Zbiornika Otmuchowskiego”. Patronat nad nią objął Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchowa. Oprowadzanie kuratorskie po wystawie z Adrianem Dwornickim zaplanowano w dniach 17 i 18 września.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź