Start Aktualności Fatalna jakość powietrza. Nysa najgorsza w regionie

Fatalna jakość powietrza. Nysa najgorsza w regionie

przez Nysa Hot

Nie trzeba nawet sprawdzać informacji o stanie jakości powietrza na specjalnie dedykowanych stronach internetowych. Wystarczy wyjść na krótki spacer, czy nawet otworzyć okno, by zorientować się, że jakość powietrza w Nysie jest fatalna. 

Przypomnijmy, że na terenie Gminy Nysa, przy ul. Rodziewiczówny, zlokalizowana jest stacja pomiarowa GIOŚ, na której prowadzony jest automatyczny pomiar pyłu zawieszonego PM10. Wystarczy szybki rzut oka na zdjęcie poniżej, by zobaczyć, że to właśnie w naszym mieście oddychamy najgorszym powietrzem w całym regionie.

Smog to zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami. Smog jest toksyczny i nienaturalny. Przy takich wartościach jak w ostatnich dniach w Nysie, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostali powinni ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu – szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.

Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym. Substancje zawarte w smogu są związkami, które mogą powodować również problemy z płodnością, alergie i zaburzenia pracy wątroby.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź