Start Rozrywka Festiwal Ognia i Wody odwołany

Festiwal Ognia i Wody odwołany

przez Nysa Hot
Największe wydarzenie w regionie odwołane. Z powodu rozprzestrzeniana się COVID – 19 kolejne kultowe imprezy nie odbędą się w lecie. 
Kilkadziesiąt tysięcy widzów zapełniało co roku plażę oraz wał Jeziora Nyskiego, by zobaczyć fajerwerkowe show. W tym roku Festiwal Ognia i Wody będzie jedynie wspomnieniem 10. edycji. Wszystko dlatego, że w związku epidemią koronawirusa, Agencja Rozwoju Nysy zmuszona została do odwołania wydarzenia. Być może za rok ARN postara się o jeszcze większe atrakcje dla widzów tego spektaklu nad wodą.

 

Zdrowie jest najważniejsze. Nie chcemy narażać nikogo na żadne niebezpieczeństwo, w związku z tym w tym roku będzie festiwal odwołany, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie tak dobry, że zapomnimy, że była luka między poszczególnymi edycjami. – mówi prezes Agencji Rozwoju Nysy, Bogdan Wyczałkowski
Przypominamy, że w tym roku nie odbędą się również takie wydarzenia jak Dni Nysy, czy Lato Kwiatów. Pod znakiem zapytania jest również Noc Muzeów. – Część pracowników pracuje zdalnie, pozostali zajmują się m.in. pracą naukową i ochroną zbiorów – mówi Dyrektor Muzeum Powiatowego, Edward Hałajko. – Wszystkie nasze najważniejsze wydarzenia zostały przesunięte na jesień lub początek przyszłego roku. Natomiast XXX Salon Nyskiej Grupy Artystycznej odbędzie się w innej formie.

W Nyskim Domu Kultury większość wydarzeń została przeniesiona na drugą połowę roku. Warto jednak pamiętać, że decyzje zostały podjęte w trosce o zdrowie oraz życie mieszkańców.  Chwilowa izolacja pozwoli nam już wkrótce znów cieszyć się życiem kulturalnym w naszym mieście.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź