Start Hot Festiwal Ognia i Wody w nowej formule! Potrwa nawet 3 dni!

Festiwal Ognia i Wody w nowej formule! Potrwa nawet 3 dni!

Nowy pomysł na popularny Festiwal nad Jeziorem Nyskim

przez Nysa Hot

Festiwal Ognia i Wody to obok otmuchowskiego Lata Kwiatów najpopularniejsza impreza w naszym regionie. Ośrodek Rekreacji AKWA Marina w Skorochowie ma pomysł na nową formułę tego lubianego wydarzenia.

Ze względu na pandemię imprezy nie było od dwóch lat. Wcześniej, festiwal ściągał nad jezioro nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

– Chcielibyśmy, żeby ta impreza trwała dłużej niż tylko jeden dzień, prawdopodobnie 2, a nawet 3 dni – mówi Edyta Peikert, prezes spółki AKWA. 

Być może pokazy fajerwerków zastąpi równie efektowne laserowe show. Takie pokazy już odbywały się nad Jeziorem Nyskim, choćby przy okazji nocnego kina plenerowego. To na razie wstępny pomysł na znalezienie odświeżonej formuły festiwalu.

Przypomnijmy, że spółka AKWA ma ambitne plany, by wybudować 40 całorocznych domków wypoczynkowych. Te zamiary w tym sezonie nieco wyhamowała pandemia, ale inwestycja w kolejnym roku ma już dojść do skutku. Prawdopodobnie dopiero po modernizacji Ośrodka, Festiwal Ognia i Wody powróci do kalendarza wydarzeń.

Foto ilustracyjne: Pixabay 

Powiązane artykuły

1 komentarz

DiabełPółnocy 11 października 2021 - 13:47

Nie no błagam, tylko nie lasery. Impreza jest znana, ludzie na nią czekają, jest czymś wyjątkowym na skale kraju. A teraz zastąpić laserami jak na każdej polskiej imprezie… Ja rozumiem wiele kwestii, ale dlaczego na świecie imprezy z użyciem fajerwerków się nadal odbywają tylko Polska na siłę wsiądzie je wypiera nie zawsze sensownie. Na pewno nie w tym przypadku.

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź