Start Aktualności Filip z Nysy potrzebuje naszej pomocy

Filip z Nysy potrzebuje naszej pomocy

przez Nysa Hot

Zapraszamy na koncert charytatywny Artystycznie Dla Filipka Czajki z Nysy. Już 25 marca od 14.00 do 22.00 na Forcie Wodnym odbędzie się rodzinny piknik, na którym będziemy mogli wylicytować przeróżne rzeczy, vouchery a przy okazji dobrze się bawić i posłuchać lokalnych artystów.

Będziemy mogli również oglądać pokazy taneczne Kreatywnej Akademii Tańca, Harmonii w Chaosie i Tańczących ogni. Najważniejszy cel to pomoc dla chorującego na porażenie mózgowe Filipa Czajki.

Filip urodził się w 32 tygodniu ciąży. Przez problemy z łożyskiem, konieczne było cesarskie cięcie. Początkowo otrzymał zero, a po chwili dwa punkty w skali Apgar. Przez brak odruchów ssania musiał być karmiony specjalną sondą. Zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce.

Filip uczęszcza do Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie. Są tam przeprowadzane indywidualne zajęcia specjalistyczne takie jak rehabilitacja ruchowa, gimnastyka korekcyjna, terapia logopedyczna.

Chłopiec cały czas potrzebuje wsparcia finansowego, m.in.  na bardzo kosztowne turnusy rehabilitacyjne.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź