Start Rozrywka Film kręcony w Nysie w sierpniu w kinach!

Film kręcony w Nysie w sierpniu w kinach!

przez Nysa Hot

„Moje wspaniałe życie”, nasz trzeci film fabularny wejdzie do kin w drugiej połowie sierpnia. Przy okazji spełniło się moje małe marzenie, bo dystrybutorem filmu został Gutek Film – dziękujemy za zaufanie całemu zespołowi z Jakubem Duszyńskim na czele – informuje Łukasz Grzegorzek, reżyser pochodzący z Nysy. 

Film z Nysy wchodzi do kin

Film został w całości nakręcony w Nysie. Jego pierwotny tytuł brzmiał “Tak ma być”. Realizowane w Nysie, rodzinnym mieście reżysera, zdjęcia trwały od 10 sierpnia do 20 września 2020 roku. Autorką zdjęć do filmu jest Weronika Bilska.

Film to historia nauczycielki w nyskim “Rolniku”, jej męża dyrektora oraz innego nauczyciela. Pomiędzy bohaterami rozgrywa się trójkąt miłosny. Na nim zbudowana jest cała linia dramaturgiczna filmu. Główną rolę w produkcji gra Agata Buzek, ale w filmie zobaczymy też innych popularnych aktorów, jak Adam Woronowicz czy Jacek Braciak. Na ekranie towarzyszą im zdolne aktorki oraz aktorzy młodego pokolenia: Wiktoria Wolańska, Jakub Zając, a także znana z poprzedniego filmu Grzegorzka „Córka trenera” – Karolina Bruchnicka.

W filmie zagrał m.in. słynny Pan Polonez, czyli Stanisław Rogulski. Swój epizod w sumie zaliczyło około 200 osób z naszego miasta, w tym wielu uczniów szkoły Rolnik, która była głównym miejscem akcji.

Foto: Michał Klusek

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź