Start Rozrywka Film nakręcony w Nysie na prestiżowym festiwalu!

Film nakręcony w Nysie na prestiżowym festiwalu!

przez Nysa Hot

Najnowszy film fabularny Łukasza Grzegorzka „Tak ma być” zostanie zaprezentowany w sekcji Work in Progress na festiwalu Les Arcs we Francji. Obraz reżysera pochodzącego z Nysy i nakręcony w całości w naszym mieście znalazł się wśród 17 europejskich filmów, których fragmenty zostaną pokazane podczas wydarzeń branżowych. 

„Tak ma być” to komediodramat. To historia nauczycielki w nyskim “Rolniku”, jej męża dyrektora oraz innego nauczyciela. Pomiędzy bohaterami rozgrywa się trójkąt miłosny. Na nim zbudowana jest cała linia dramaturgiczna filmu. Główną rolę w produkcji gra Agata Buzek, ale w filmie zobaczymy też innych popularnych aktorów, jak Adam Woronowicz czy Jacek Braciak. Na ekranie towarzyszą im zdolne aktorki oraz aktorzy młodego pokolenia: Wiktoria Wolańska, Jakub Zając, a także znana z poprzedniego filmu Grzegorzka „Córka trenera” – Karolina Bruchnicka. W „Tak ma być” zobaczymy też debiutujących w pełnometrażowym filmie fabularnym Julię Kuzkę oraz Pawła Kruszelnickiego.

Realizowane w Nysie, rodzinnym mieście reżysera, zdjęcia trwały od 10 sierpnia do 20 września. Autorką zdjęć do filmu jest Weronika Bilska.  Za scenografię odpowiada Jagna Dobesz, charakteryzację Monika Kaleta, zaś za kostiumy Anna Sikorska. Z kolei Zofia Moruś i Marcin Popławski byli odpowiedzialni za dźwięk na planie. Kierowniczką produkcji jest Katarzyna Staszczyk. „Tak ma być” jest dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz program MEDIA Kreatywnej Europy (schemat Development). Partnerem filmu jest Gmina Nysa.

Film mamy zobaczyć w tym roku. Producenci chcieliby, aby pokaz przedpremierowy lub premierowy „Tak ma być” odbył się w Nysie.

Foto: Michał Klusek

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź