Start Aktualności Film z Agatą Buzek w roli głównej. Pięć dni do pierwszego klapsu na planie w Nysie

Film z Agatą Buzek w roli głównej. Pięć dni do pierwszego klapsu na planie w Nysie

przez Nysa Hot

Na Opolszczyznę rzadko zaglądają twórcy filmowi, tym bardziej cieszy ta wiadomość. Już za 5 dni nasze miasto stanie się planem filmowym. Wszystko za sprawą pochodzącego z Nysy Łukasza Grzegorzka, który w Śląskim Rzymie zrealizuje swoją trzecią pełnometrażową fabułę.

„Tak ma być” – najnowszy film Łukasza Grzegorzka – to opowieść o Joannie “Jo” Lisieckiej, którą zagra Agata Buzek. Bohaterką jest współczesna kobieta, która próbuje pogodzić ze sobą różne światy: rodzinny, zawodowy oraz osobisty. To również historia mężczyzny, który stara się dotrzymać jej kroku.

– To komediodramat, przyglądamy się też relacji rodzinnej. W skrócie mogę powiedzieć, że główna bohaterka prowadzi podwójne życie i ma swoją samotnię, w której spotyka się z kolegą z pracy. Owa samotnia będzie na osiedlu Gałczyńskiego.  – mówi Łukasz Grzegorzek, reżyser i scenarzysta. – Chcemy zrobić jak najbardziej soczysty obraz. Im bardziej świat w filmie jest wielowymiarowy, są elementy śmiechu, płaczu, melancholii, tym łatwiej jest to sportretować.

Miasto ma zostać pokazane w pełnej krasie. Będą „grały” ulice, ale też np. szkoła „Rolnik”. Film “Tak ma być” jest trzecią pełnometrażową fabułą w dorobku Grzegorzka, po świetnie przyjętym w Polsce i zagranicą “Kamperze” oraz “Córce trenera” nagrodzonej m.in. na festiwalach MFF Cottbus oraz Mastercard OFF Camera. Film jest dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz program MEDIA Kreatywnej Europy. Producentką jest Natalia Grzegorzek z Koskino. Za zdjęcia odpowiada Weronika Bilska.

Ci którzy czują aktorskie zacięcie będą mogli sprawdzić się na planie.

– Kto tęskni za szkolnymi murami, ma trochę wolnego czasu i chce przeżyć niezapomnianą przygodę na planie filmowym razem z Agatą Buzek i innymi aktorami? Zapraszamy do udziału w nowym filmie fabularnym Łukasza Grzegorzka! Na plan zaprosimy kilkaset osób, głównie jako uczniów, ale mamy też kilka ról dla nauczycieli! Zgłoszenia prosimy kierować mailowo pod adres film@koskino.pl. W tytule maila prosimy wpisać imię i nazwisko oraz wiek. – zachęcają producenci filmu.

Ekipa filmowa przyjeżdża do Nysy 10 sierpnia i zostanie do 20 września.

 

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź