Start Hot Film z nysanką powalczy o Oscary we wszystkich kategoriach tej prestiżowej nagrody!

Film z nysanką powalczy o Oscary we wszystkich kategoriach tej prestiżowej nagrody!

przez Nysa Hot

Mowa oczywiście o filmie „Chłopi”, w którym główna rolę gra nysanka Kamila Urzędowska.

Jak informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dystrybutor filmu w  Stanach Zjednoczonych – Sony Pictures Classics – zgłosił “Chłopów” do wszystkich kategorii nagród Akademii Filmowej, m.in.:

🔸 Najlepszy Film,
🔸 Najlepszy Film Międzynarodowy,
🔸 Najlepszy Film Animowany,
🔸 Najlepszy Scenariusz Adaptowany,
🔸 Najlepsza Muzyka Filmowa (Łukasz L.U.C Rostkowski),
🔸 Najlepsza Piosenka Oryginalna (“Koniec Lata”).

– W Polsce „Chłopów” obejrzało już ponad 𝟏.𝟓 𝐦𝐥𝐧 widzów i jest to najlepszy polski film w box office od 4 lat – informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Trzymamy mocno kciuki za film. I robimy to w dwójnasób, życząc obrazowi i polskiemu kinu sukcesu ale także mocno kibicujemy naszej krajance, odtwórczyni roli Jagny Kamili Urzędowskiej.

Kamila Urzędowska to absolwentka dawnego Gimnazjum nr 3 w Nysie i nyskiego Rolnika. Ma 29 lat i wystąpiła już w takich popularnych produkcjach jak: „Zołza” z Małgorzatą Kożuchowską, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” czy „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

𝟐𝟑 𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. zostaną ogłoszone oficjalne nominacje do nagród Akademii Filmowej, natomiast gala przyznania Oscarów odbędzie się 𝟏𝟎 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź