Start Na sygnale Firmy kupują defibrylatory

Firmy kupują defibrylatory

przez Nysa Hot

Defibrylatory w firmach? Choć łącznie z szafką, akcesoriami zapasowymi i szkoleniami dla pracowników to wydatek rzędu 20 tysięcy, co raz więcej dużych zakładów decyduje się na zakup sprzętu ratującego życie.

2 lata z rzędu pisaliśmy wnioski do budżetu obywatelskiego Gminy Nysa o budowę sieci placówek z defibrylatorami. Wnioski przepadły, ale na szczęście częste rozmowy w tym temacie przynoszą powoli rezultaty. Sprzęt zakupił m.in. Urząd Skarbowy w Nysie, a także nyski magistrat. Niedawno na zakup 2 urządzeń do ratowania życia zdecydowała się firma Bioagra. W Zakładzie Produkcji Etanolu w Goświnowicach, gdzie w ciągu dnia pracuje nawet pół tysiąca ludzi – wydaje się, że to niemal konieczność. Do obsługi defibrylatorów w razie potrzeby wyznaczono kilkanaście osób, które przeszły niezbędne szkolenie z działania urządzenia. Przypomnijmy, że na rynku jest dużo tego typu urządzeń, a wiele z nich posiada wbudowany system pomocy, gdzie z głośnika lub na ekranie komputera słychać/widać komendy podpowiadające kolejność wykonywanych czynności. Wielkie brawa za inicjatywę dla firmy Bioagra, które przed tygodniem zdobyła tytuł Pracodawcy Roku Powiatu Nyskiego. Namawiamy inne firmy do podobnej profilaktyki.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź