Start Aktualności Fotowoltaika na dachu nowej sali w Rolniku

Fotowoltaika na dachu nowej sali w Rolniku

przez Nysa Hot

Wakacje w pełni, ale tylko dla uczniów. Pełną parą idą prace związane z budową nowej sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Obiekt ma być oddany do użytku za kilka tygodni. Szkoła stawia na rozwiązania proekologiczne, stąd decyzja o montażu paneli na dachu nowego obiektu.

Po starej wysłużonej sali zostało tylko wspomnienie. Już w kolejnym semestrze uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego i wielofunkcyjnego obiektu. – Odbiory mam zaplanowane na koniec sierpnia, a otwarcie planujemy na dzień 23 września – mówi dla NysaHot Starosta Nyski, Andrzej Kruczkiewicz. – Obiekt prezentuje się pięknie, ale ma przede wszystkim służyć naszej młodzieży.

Obecnie na budowie trwa m.in. montaż paneli fotowoltaicznych. Pozwoli to placówce na oszczędności z tytułu zużycia energii elektrycznej.

Tego typu rozwiązania są coraz bardziej modne na budynkach użyteczności publicznej.  Na nowych to już niemal standard. Niedawno panele pojawiły się m.in. na dachu nyskiego magistratu przy ul. Kolejowej. Dwie niezależnie działające instalacje mają zaspokoić potrzeby energetyczne całego obiektu. Gmina wcześniej postawiła na kompensację mocy biernej oraz wymianę świetlówek.

fot. Powiat Nyski

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź