Start Aktualności Frajda będzie otwarta!

Frajda będzie otwarta!

przez Nysa Hot

Nie warto chować głęboko do szafy naszych strojów kąpielowych. Jeszcze dwa miesiące  temu wydawało się, że sezon na kąpielisku będzie stracony. Sytuacja wraca jednak powoli do normy i wszystko wskazuje na to, że już za kilka tygodni znów skorzystamy z basenowych niecek i zjeżdżalni. Recz jasna, wszystko w nowym reżimie sanitarnym.

Sezon na kąpielisku ma rozpocząć się 1 lipca. To tylko nieco później niż zazwyczaj. Poprzednio startował w połowie czerwca – Przygotowujemy się do tego, aby kąpielisko było otwarte. Wiemy, że będzie to wymagało specjalnych środków bezpieczeństwa, ale mamy już wszystkie wytyczne – zapowiada Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy. – Ważne będą m.in. dezynfekcja i zachowywanie odległości.

Wszystkie dostępne do tej pory obiekty i urządzenia na kąpielisku będą do naszej dyspozycji. Skorzystamy m.in. z basenowych niecek i tak lubianych, zwłaszcza przez młodzież, zjeżdżalni. – Wszystko będzie funkcjonować tak jak wcześniej, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – mówi Wyczałkowski. – Wszystko będzie odpowiednio dezynfekowane, ale warto też podkreślić, że według naukowców środowisko wodne i chlor nie są sprzyjającym środowiskiem dla koronawirusa, co sprzyja bezpieczeństwu.

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź