Start Aktualności Futbol australijski i rugby w Nysie!

Futbol australijski i rugby w Nysie!

przez Nysa Hot

W Nysie powstaje nowy klub sportowy z dwoma sekcjami. Już w środę rusza kolejny trening futbolu australijskiego (AFL), a od jesieni będzie także sekcja rugby.

Siatkówka, piłka nożna i koszykówka stoją w Nysie na coraz wyższym poziomie. Tymczasem poszerza się oferta dla fanów gier zespołowych. Fort Nysa Rugby Football Club zaprasza w każdą środę od godziny 18:00 na boisko w Niwnicy, by przekonać się jak ciekawym sportem jest futbol australijski.

– W środę mamy już zapowiedzianych 15 osób na treningu. Prawdopodobnie będzie 20. Planujemy na wiosnę przystąpić do rozgrywek krajowych, gdyż planowany jest start ligi narodowej w Polsce.

Treningi są darmowe, a w planach są także zajęcia dla dzieci, które mają ruszyć na wiosnę. Dodajmy, że futbol australijski należy do najszybszych i najbardziej widowiskowych sportów świata. Relację z treningu będzie można zobaczyć w najbliższym odcinku Pulsu Regionu.

Foto: Activ_ONY/ Facebook

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź