Start Aktualności Gainery – kto powinien ich używać?

Gainery – kto powinien ich używać?

przez Nysa Hot

Odpowiednio dobrany i dawkowany gainer może okazać się cennym wsparciem dla trenujących osób. Co warto wiedzieć o tego typu produktach?

Gainery należą do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych odżywek dla sportowców. W wielu przypadkach pozwalają na szybsze osiągnięcie celów treningowych, ale przy nieprawidłowym zbilansowaniu ich użycie może wiązać się z poważnymi skutkami ubocznymi, znacznie oddalającymi od realizacji marzeń. Jak więc bezpiecznie korzystać z gainerów? Do kogo adresowane są te odżywki? Jakie korzyści dzięki nim staną się waszym udziałem? Tego dowiecie się z naszego nowego poradnika.

Gainer – co to jest i do czego służy?

Gainery to specyficzny rodzaj odżywek przeznaczony przede wszystkim dla sportowców koncentrujących się na budowie masy. Dzięki odpowiednio dobranemu składowi (białka oraz węglowodany proste i złożone w różnych proporcjach – najczęściej 4:1), cechują się wysoką kalorycznością i dostarczają organizmowi dużą dawkę energii. Gainery najczęściej zawierają łatwo przyswajalne białko z serwatki, ale na rynku można znaleźć też wersje wegańskie, oparte o białko z roślin strączkowych (przede wszystkim z soi).

Kto powinien stosować gainery?

Gainery są nazywane też „odżywkami na masę”, co idealnie oddaje ich działanie i przeznaczenie. Ich stosowanie wywołuje efekt anaboliczny – prowadzi do przyrostu masy ciała. Chodzi tu zarówno o tkankę mięśniową, jak i tłuszczową. To, jakie będą skutki suplementacji gainerem, zależy od składu konkretnego produktu, waszej budowy ciała oraz intensywności treningów. Dzięki zawartości węglowodanów prostych, gainery podnoszą też poziom energii podczas treningów. Więcej informacji na temat ich działania znajdziecie na https://alenergy.eu/Gainer-co-to-jest-Dawkowanie-i-efekty-blog-pol-1538041474.html.

Gainery – jak bezpiecznie ich używać?

Nieodpowiedzialne używanie gainerów może skutkować niepożądanym wzrostem poziomu tkanki tłuszczowej. To jednak nie oznacza, że gainery są niebezpiecznymi odżywkami. Ewentualnych problemów można bowiem łatwo uniknąć dzięki właściwemu dawkowaniu. Uważając, by nie przekroczyć swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego, możecie bez obaw suplementować się tego typu produktami. Gainery możecie stosować zarówno przed, jak i po treningu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź