Start Hot Wskażą lokalizację nowego mostu w Nysie

Wskażą lokalizację nowego mostu w Nysie

przez Nysa Hot

Jeszcze w tym półroczu Gmina Nysa ma uruchomić procedury zmierzające do wyłonienia grona ekspertów, którzy wskażą najlepszą lokalizację trzeciej przeprawy w Nysie. 

– To jest o tyle istotne, że most musi być skomunikowany z ulicami, które już funkcjonują lub plan budowy będzie też zakładał budowę nowych, dojazdowych ulic do mostu. Pomysłów na lokalizację jest wiele, ale tu trzeba oddać głos ekspertom, którzy mają doświadczenie i opracują to jak najlepiej logistycznie, tak by pomóc kierowcom i upłynnić ruch w mieście – mówi Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy.

Gmina będzie chciała pozyskać dofinansowanie na tę inwestycję, która może kosztować nawet około 100 milionów złotych. To kwota większa niż roczny budżet na wszystkie inwestycje w Gminie Nysa.

Włodarze Nysy liczy na środki z Polskiego Ładu, a także Krajowego Programu Odbudowy. Nowy most miałby być gotowy najpóźniej pod koniec 2025 roku.

Foto ilustracyjne/ Pixabay 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź