Start Hot Gigantyczna podwyżka rachunków za prąd!

Gigantyczna podwyżka rachunków za prąd!

przez Nysa Hot

Od stycznia płacimy więcej za prąd. Nasze rachunki wzrosły nawet o kilkanaście złotych. Jak informuje portal Money.pl to jednak dopiero początek podwyżek. Nasze rachunki wzrosną nawet o 700 złotych!

Czeka nas ogromna podwyżka rachunków za energię

-W cenę energii elektrycznej wliczana jest opłata za emisję dwutlenku węgla. W 2020 roku statystyczne gospodarstwo domowe płaciło 226 zł takiej opłaty za cały rok. Jednak „Fakt” dotarł do analiz, które zrobiono na podstawie danych z rządowej agencji – Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE). – informuje portal Money.pl – Wynika z nich, że już za 4 lata rachunki za prąd podrożeją o 256 zł, a w 2030 roku nawet o 667 zł. Takie podwyżki wiążą się z koniecznością wykupowania praw do emisji dwutlenku węgla przez elektrownie.

Przypomnijmy, że średnio nasze rachunki za prąd wzrosły od początku roku o ok. 12-13%. Wynika to z nowych stawek na sprzedaż energii dla odbiorców w gospodarstwach domowych oraz nowej pozycji w rachunku za energię elektryczną czyli tzw. opłaty mocowej.

Powiązane artykuły

3 komentarze

Gracek 14 marca 2021 - 02:07

Dobra zmiana, pis jest to i zyje sie lepiej, ale watpie to kiedys sie zmieni, spoleczenstwo za glujpie

Piotr Wojtasik 14 marca 2021 - 22:50

Panowie urzędnicy B2, a dlaczego nie informujecie o podwyżkach cen w Nysie i co jest wliczone w ich cenę? Woda, ścieki, śmieci, ciepło? Napiszcie, waszym Czytelnikom należy się ta informacja, skoro pretendujecie do miana „prawdziwych”, a nie udawanych mediów im. Macie wszystko z pierwszej ręki, więc zgodnie z misją prasy informujcie.

Kasztan 16 marca 2021 - 18:28

Janusze z Prudnickiej w akcji. Napiszcie ile z tych podwyżek idzie na tygodnik. nn od lat finansowane są z pieniędzy publicznych.

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź