Start Hot Głosujmy na Dom Wenecki w prestiżowym konkursie!

Głosujmy na Dom Wenecki w prestiżowym konkursie!

przez Nysa Hot

Zachęcamy do oddawania głosów w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Głosujmy na Dom Wenecki. Autorem projektu jest Grębski Pracownia Projektowa.

Niszczejący przez lata obiekt nie tylko został zrewitalizowany, ale można śmiało powiedzieć, że stał się wizytówką Nysy. Zachęcamy do głosowania, które trwa do 27 września – kliknij link

Prace budowlane na terenie nieużytkowanego od lat obiektu przy ul. Mostowej w Nysie rozpoczęły się na początku 2019 roku. W oddanym do użytku kompleksie zachowano historyczną elewację i formę połączonych ze sobą budynków.

Dom Wenecki w Nysie składa się z czterech budynków. Trzy ściśle nawiązują wyglądem do swoich zabytkowych poprzedników. Czwarty, nowoczesna bryła z szerokim widokiem na Nysę Kłodzką, został zaprojektowany od nowa i połączony z resztą kompleksu przeszklonym łącznikiem. Budynki otacza z dwóch stron zielony ogród zawierający starodrzew. Od frontu przestrzeń wypełnia obszerny plac spacerowy, kilkadziesiąt miejsc parkingowych przeznaczonych dla mieszkańców miasta i fontanna odzwierciedlającą dawny przebieg odnogi rzeki Nysa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź