Start Aktualności Gmina Otmuchów rozdaje maseczki

Gmina Otmuchów rozdaje maseczki

przez Nysa Hot

Mieszkańcy Gminy Otmuchów mogą zgłaszać się po maseczki. Co kilka dni urząd ma do rozdania nowe partie środków ochrony osobistej. 

Od ponad tygodnia obowiązują obostrzenia dotyczące zakrywania ust i nosa. Niezwykle trudne może być jednak przestrzeganie zasad, gdy nie posiada się maseczek ochronnych. Gmina Otmuchów chce pomóc swoim mieszkańcom i w murach ratusza rozdaje takowe środki ochrony osobistej.  – Reagujemy na tyle, na ile nas stać – mówi Burmistrz Otmuchowa, Jan Woźniak. – Do akcji szycia maseczek przyłączyło się wielu wolontariuszy za co serdecznie im dziękuję.

Od poniedziałku, w magistracie maseczki mogły otrzymać osoby do 45 roku życia. W zeszłym tygodniu były one dostępne dla mieszkańców w wieku 45 – 54, 55 – 64, a także 65+. Zainteresowani, którzy mieszkają w sołectwach należących do gminy, po środki ochrony osobistej mogą zgłaszać się do swoich sołtysów.

O możliwościach odbioru maseczek urząd informuje na bieżąco na swojej stronie. Pomoc w ich odbiorze warto zaproponować seniorom. Produkcja maseczek odbywa się w szwalniach na terenie miasta. Szyciem codziennie zajmuje się 11 pań. Maseczki ma otrzymać każdy mieszkaniec gminy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź