Start Aktualności Gmina Otmuchów stara się o kolejne miejsca żłobkowe

Gmina Otmuchów stara się o kolejne miejsca żłobkowe

przez Nysa Hot

Trwają prace przy budowie nowego żłobka przy ul. Łokietka w Otmuchowie. Inwestycja ma być gotowa przed końcem roku. W nowej placówce miejsce znajdzie 35 maluchów. Tymczasem burmistrz Jan Woźniak myśli już o kolejnych miejscach dla najmłodszych. 

-Gmina Otmuchów złożyła wniosek w ramach programu „Maluch +” 2021 na modernizację obiektu w Grądach. Powstanie żłobek na 40 miejsc, który wraz z istniejącą szkołą podstawową i przedszkolem zabezpieczy potrzeby rodziców zamieszkałych w tej części naszej gminy. – informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Otmuchowie.

Po oddaniu inwestycji przy ul. Łokietka gmina Otmuchów w sumie będzie mieć ponad 120 miejsc dla maluchów w trzech żłobkach. Gmina stale inwestuje w infrastrukturę dla najmłodszych mieszkańców. Wcześniej m.in. rozbudowano żłobek w samym mieście, a także wybudowano kolejną taką placówkę w Kałkowie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź