Start Aktualności Gmina Otmuchów zmodernizuje Plac Partnerstwa

Gmina Otmuchów zmodernizuje Plac Partnerstwa

przez Nysa Hot

26 stycznia Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów spotkał się z przedstawicielami firmy Euro-Standard, aby podpisać umowę dotyczącą modernizacji terenu Placu Partnerstwa.

„Ochrona Różnorodności Biologicznej na terenie Subregionu Południowego- Utworzenie Centrum Różnorodności Biologicznej w Otmuchowie” to projekt, który zakłada utrzymanie istniejącej funkcji terenu jako miejsca spotkań i rekreacji mieszkańców Otmuchowa.

Dodatkowo miejsce to ma być miejscem sprzyjającym edukacji ekologicznej w zakresie bioróżnorodności i ochrony gatunków rodzimych, a także promocji lokalnych walorów przyrodniczych. Zagospodarowanie ma zapewnić nowoczesną, dostępną i przyjazną przestrzeń do działalności dydaktycznej prowadzonej poprzez warsztaty, spacer i wykłady realizowane w istniejącym amfiteatrze.

Ważnym aspektem jest również przystosowanie miejsca dla zamieszkujących okolice zwierząt dzikich – kaczek, owadów, gadów i płazów, a także mieszkających w mini zoo zwierząt hodowlanych. Proponowane jest również zaadoptowanie mini zoo na potrzeby owiec – które w ekologiczny sposób rozwiązywałyby konieczność pielęgnacji terenów zielonych – koszenia trawników.

Remontu doczeka się także muszla koncertowa, która pozwoli na organizowanie imprez plenerowych w tej części miasta.

Koszt inwestycji wyniesie łącznie 1 882 029,24 zł (w tym dofinansowanie z Subregionu Południowego w kwocie 1 498 421,04 zł.).

Inwestycja ma być gotowa pod koniec października bieżącego roku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź